Uudised

Elamusi täis spordipäev Spot of Tallinnas 19. september

17. septembril toimus elamusspordikeskuses Spot of Tallinn kogupere spordipäev, kus erinevaid põnevaid spordialasid proovisid armastatud lauljad ja sportlased. Lisaks esitleti 2020 aasta olümpiamängude kahte uut ala – karated ja rulasõitu.  Pronksimehed Allar Raja ja Tõnu Endrekson panid ennast proovile BMX krossis pumptrackil ja said ekstreemse alaga suurepäraselt hakkama. Raja sõnul on hea, kui saab oma põhitreeningule vahelduseks ka teisi spordialasid proovida ja Spot of Tallinn on kindlasti lahe koht, kus ennast proovile panna. „Täna siia kohale jõudes olin üllatunud, kui palju rahvast siin on, aga see on hea märk ja mul on hea meel, et inimesed järjest rohkem aktiivsele elustiilile rõhku panevad ja uusi põnevaid spordialasid katsetavad. Sellised kohalikule kogukonnale suunatud üritused on väga olulised, aga arvestades valdade nappi eelarvet on neid tihti keeruline korraldada. Seetõttu on tore, Coca-Cola ja EOK oma koostöö programmiga nii paljusid kogukonna spordisündmusi toetavad,“ rääkis Raja.

 Põnevaid trikke tegid ka akro ja trampoliinide ala profid, Guinessi rekordi omanik kätel pöörlemises Maksim Nikolajev ning Spoti oma treenerid. Kaugushüppaja Ksenija Balta ja kulturist Ott Kiivikas aga läbisid koos noortega põneva parkuuri raja.

 Oma etteaste, aga sellel korral laulmise asemel hoopis sportliku etteaste, tegi Ott Lepland. Koos treener Kevin Rennoga näitasid nad noortele huvilistele taipoksi võitluskunsti trikke. Oti sõnul hoiab taipoks teda heas füüsilises vormis ja nii jõuab ta ka muid tegemisi rohkem teha. „Paljudel inimestel on taipoksist ettekujutus, et see on üks vihane ala, kus haiget saab. Tegelikult see nii ei ole, kasutades õiget varustust ja tehnikat pole see kuidagi ohtlikum kui mõni teine spordiala,“ sõnas Lepland ning julgustas noori ala proovima.

 Elamusspordipäev sai teoks tänu Coca-Cola Fondi ja Eesti Olümpiakomitee koostööprojekti „Liikumine teeb erksaks“ raames. Kogu programmi vältel toetatakse käesoleval aastal 25 perespordiürituse läbiviimist Eesti erinevates regioonides.

 Ürituse galerii leiate siit https://www.dropbox.com/sh/k8c1ki9txspntyk/AABD8hERiWzBkiAW_eMx9tt9a?dl=0