Patroonid

Spordinädal 2019 peamised sõnumikandjad, liikuma innustajad ja eeskujud on ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja ja olümpiapronks Allar Levandi, laulja Tanja Mihhailova, näitleja Tõnis Niinemets, treener Sandra Raju, tippjuht Kai Realo ja jalgpallur Konstantin Vassiljev. Saame lähemalt tuttavaks! 

Foto: erakogu
Ott Kiivikas: "Liikumine on elu alus! Alusta
liikumist juba täna!"

Ott on eeskujuks paljudele harrastus- ja tippsportlastele. Oti auhinnakapis on kümneid ja kümneid medaleid nii tiitlivõistlustelt, kuid lisaks sportimisele on Ott tegev veel ka treenerina, spordijuhina, ettevõtjana ja koolitajana.  
Oti liikumislaul:  "Shallow"  


Allar Levandi: "Jooksmine paneb mõtted liikuma. See on kvaliteetaeg iseendaga."

"Tuled Eestimaa akendes ei kustu veel," kirjutas spordiajakirjanik Gunnar Press Noorte Hääles päev pärast kahevõistleja Allar Levandi pronksivõitu Calgary talimängudel 1988. Olümpiapronks on nüüd edukas ettevõtja, kes Pafi Eesti kontori juhatajana pole spordile selga keeranud. 
Allari liikumislaul: "Buratino"
  
Tanja Mihhailova: "Tants on mulle olnud vahel ravikuuri eest! See annab kehatunnetuse, plastilisuse ja liikuvuse, rütmitaju."  

Kui Tanja 2014. aastal Eestit Eurovisioni lauluvõistlusel esindas, tutvustati teda kui Eesti väikeste tüdrukute suurimat eeskuju. Kaliningradis sündinud neiu õppis eesti keele selgeks vaat et jooksu pealt, kõik selle nimel, et Mulgimaale kultuuriakadeemiasse tantsueriala õppima minna! Tants ja muusika on teda saatnud läbi elu ning oma oskusi on ta jaganud ka pedagoogina. 
 Tanja liikumislaul: "Amazing"

Tõnis Niinemets: “Kui vähegi mahti, tasub proovida erinevaid spordialasid. Eesmärk? Tee neid võimalikult hästi!”

Vaatamata Eesti nõutuima näitleja staatusele on Tõnis otsustanud proovida ära iga viimse kui spordiala, viimasel ajal võistleb ta usinalt Hawaii Expressi maastikurattamaratonisarjas. Ka harrastajana on palju võita! 
Tõnise liikumislaul: "Highway to hell"

 Sandra Raju: "Treenimine pole alati mõnus
 ja nauditav protsess aga see tulemus ja finišijoon
 - see on kogu pingutust väärt!"

Juba 5.aastat Nike Baltikumi Master Trainer’ina tegutsev Sandra seisab hea selle eest, et levitada liikumise- ja spordipisikut terves Baltikumis ning seda nii noortele, vanadele, keskmistele kui ka veel vähemaktiivsetele spordisõpradele. Kes tema NTC trennidesse satub, teab, et lisaks valutavatele kontidele lahkud sealt rõõmsa tujuga. 

 Sandra liikumislaul: "Bad reputation"Kai Realo: "Igasugune liikumine on väga hea – oluline on seda teha aga regulaarselt ja järjekindlalt, siis kujuneb välja ka harjumus."
  
Kai nimetab ennast töökaks ja teisalt laisaks, sest suudab oma palgatööd teha sisuliselt ühes asendis – istudes kontoris laua taga. Circle K Eesti AS peadirektorina on ta eeskujuks kõikidele ettevõtjatele, kes peavad vähegi liikumisest lugu.


Kai liikumislaul: "You're my 
first, the last, my everything". 

 Konstantin Vassiljev: "Liikumine on eluenergia!"

Juba väikese poisina jalgpalli juurde jõudnud Konstantin on tänaseks kerkinud Eesti jalgpallikoondise keskväljamaestroks. Konstantin on valitud 2011. aastal Eesti aasta kodanikuks ning tal on Valgetähe IV klassi teenetemärk. 
Konstantini liikumislaul: "Eye of the tiger"