Olümpiapäev

Olümpiapäev tugineb kolmele sambale: olümpiaväärtused, aktiivne liikumine ja uute spordialade avastamine. Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui 23. juunil kiideti Pariisis Sorbonne’is ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taaskorraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvahelise Olümpiakomitee. Rahvuslikud olümpiakomiteed üle maailma tähistavad olümpiapäeva erinevaid üritusi korraldades, kusjuures vastavalt kohalikele oludele võib olümpiapäeva tähistada ka mõnel muul päeval. Kuna Eestis peetakse 23. juunil jaanipühasid, tähistatakse olümpiapäeva Kõrvemaa Rattamaratonil, kus leidub aktiivset tegevust kogu perele.

OLÜMPIAPÄEV 2018
23. september 2018, Kõrvemaa Rattamaraton

Olümpiapäeva ideeks on, et liikumisharrastajad naudiksid seda, mida nad teevad. Spordialasid on maailmas väga palju ning kindlasti leidub igale inimesel sobiv ja meeldib liikumisviis, mida harrastada. Et see üles leida, tasub teha tutvust erinevate aladega. See aitab laiendada spordialast silmaringi, võimaldab mõnusalt veeta aega koos pere ja sõpradega ning ühtlasi koguda uusi liikumiselamusi. Seega on esmatähtis liikumisest rõõmu tundmine ning sellest olümpiapäev räägibki.

Selle aastase Kõrvemaa Rattamaratoni peakülaline on olümpiavõitja Gerd Kanter. Lisaks on olümpiapäeval kohal veel tuntud tippsportlasi, kellega kohtumine on innustav nii lastel kui ka nende vanematele.

Olümpiapäeva tegevusteks Kõrvemaal saab olema päev täis sportlikke, vahvaid ja mitmekülgseid tegevusi. Tähtsaimad ja erilisemad neist on  Olümpiapäeva lastesõidud.  Peale Olümpiapäeva lastesõitude ei toimu Eestis ühtegi teist spordivõistlust, kus võistlejate stardinumbreid kaunistavad olümpiarõngad. Ja kui sellele numbrile on võimalik võtta kohe ka päris olümpiavõitja Gerd Kanteri autogramm, siis see on kindlasti juba midagi erilist. Lisaks on olümpiapäeval teistmoodi ka see, et kui tavaliselt elatakse staadionil või televiisori vahendusel kaasa Eesti tippsportlastele, siis olümpiapäeval on raja ääres kaasaelajateks hoopis sportlased ise.

Kõrvemaa rattamaratoni võistluskeskuses on üles seatud eraldi lasteala, kus koos Eesti tippsportlastega saab joonistada spordipilte ja värvida olümpiarõngaid, küsida autogramme ning teha koos pilti. Erilise sündmusena saab Olümpiapäeva puhul Kõrvemaal näha ja katsuda päris olümpiatõrvikuid Eestile edu toonud olümpiamängudelt. Täiendavalt on võistluskeskuses ka mitmekülgne sportimise ala, kus saab teha tutvust ja panna ennast proovile erinevatel spordialadel 

Tule veeda üks vahva päev koos perega Kõrvemaal ja saa osa erilise olümpiaõhustikuga päevast täis sporti!