Info spordiklubidele

Käesoleva aasta septembris (23.-30.september) tähistatakse Euroopas järjekordset spordinädalat. Nädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi ja tervise alast teadlikkust.

Spordinädala 2019 läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile (ÜSK). Soovime Spordinädala 2019 tegevustesse kaasata võimalikult palju erinevas vanuses osalejaid erinevatest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga ligi 450 kooli ning ka käesoleval aastal on peamiseks sihtgrupiks Eestis lasteaiad.Kutsume ka teie klubi 
tähistama Eestis saabuvat Spordinädalat 2019 ja panema suuremat rõhku kehalisele aktiivsusele ja liikumisharrastusele.

    Spordinädal on hea võimalus:

  • tutvustada oma spordiala uutele inimestele ja tuua neid oma klubi treeningutele;

  • pakkuda oma klubi liikmetele, nende sõpradele ja lähedastele võimalust osaleda treeningul ühiselt ja teha midagi lõbusat;

  • olla osaline üle-Euroopalises ja -Eestilises kampaanias, millel on positiivne mõju inimeste arengule ja tervisele, et nii noored kui täiskasvanud oleksid tervemad, tugevamad, rõõmsamad, targemad ning oleksime ühiskonnana jätkusuutlikumad.

Kuidas spordinädalat kajastatakse?

 Spordinädal on kajastatav erinevates meediakanalites, sealhulgas televisioonis (uudised, saated), raadiosaated, välimeedias, sotsiaalmeedias ja seeläbi jõuab laia hulga inimesteni. See on hea võimalus Sulle ja Sinu spordikluble huvi äratamiseks teil toimuvate treeningute vastu.

Mis on EOK spordinädala eesmärk?

 EOK ja spordinädala eesmärgiks on tõsta Eesti inimeste ja eelkõige noorte liikumisaktiivsust. Meie  sihiks on see, et spordinädala jooksul treeninguid proovinud inimesed jääksid ka edaspidi spordiga tegelema.

Kas võime ka ise avatud treeningule promo teha?

Jah, loomulikult! Näiteks saate oma treeningut reklaamida mõne enda ridadesse kuuluva tuntud sportlase või esindusvõistkonnaliikme või treeneri kaudu. Levitada sõna klubisse juba kuuluvate laste, noorte või täiskasvanute kaudu, luua Facebooki sündmuse (kuvada ka spordinädala logo), kuhu kutsute klubiliikmeid osalema, korraldada hoopis sportlikku perepäeva jne. Samuti saab promos kasutada plakateid, lühikesi videoid, mida postitada Facebooki või Instagrami.


Kuidas inimesed leiavad avatud treeningu?

 Inimesed jõuavad avatud treeningutele peamiselt teavituse ja reklaami abil, leides lehelt www.spordinadal.ee omale sobiva. Samuti on oluline töö teha klubil endal, kes saab külalisi kutsuda enda olemasolevate liikmete kaudu.

Mitu treeningut võib registreerida?

Nii palju, kui soovi ja huvi on! 

Kas treening võib olla ka tasuline?

Treeningute eest tasu küsimise üle otsustab korraldaja, kuid kindlasti tuleb tasust väga selgelt informeerida. Samuti tuleb teavitada selle kohta, kui osaleja vajab mingit spetsiaalset varustust treeningul osalemiseks.

Kas on võimalik spordinädala raames tulla välja ka eriideedega (nt avatud treening pargis vms)?

Jah, on ikka. Kui teil on sellised ideed, palume teil ühendust võtta meie Spordinädala sündmuste  projektijuhiga.

Kuidas sündmust registreerida?

1.Logi sisse või registreeru Spordinädala keskkonna kasutajaks 

http://syndmused.spordinadal.ee/users/sign_up

2. Aktiveeri oma kasutajakonto e-posti aadressile saadetud lingi abil.

3. Sisesta sündmus

http://syndmused.spordinadal.ee/events/new

Miks võiks spordinädalal avatud treeningu korraldamisega osalema?   Välitingimustes tehtavate treeningute puhul saame huvitava idee korral sellele kindlasti meediakajastuse.