Spordinädala uudised

Spordinädal 2020 toimub 23-30 september 26. mai

Spordinädala sündmuste registreerimine algab 15.august 2020

Loe lisaks »

Liikuma Kutsuv Kool sai Euroopalt tunnustuse 19. oktoober

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi liikumislabor “Liikuma Kutsuv Kool” võitis üleeuroopalisel auhinnakonkursil #BeActive Awards esikoha.


Loe lisaks »

Selgusid Spordinädala 2019 auhinnavõitjad 02. oktoober

Spordinädal 2019 on lõppenud ning selgusid sündmuste korraldajate auhinnasaajad

Loe lisaks »

Spordinädal püstitas Eestis rekordeid 02. oktoober

Viiendat aastat tähistatud üleeuroopaline Spordinädalal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati terves Eestis 1182 liikumissündmust ja registreeriti koguni 193 840 osaluskorda.

Loe lisaks »

Koolid tähistavad Spordinädalal koolispordipäeva 26. september

Reedel, 27. septembril tähistatakse Euroopa spordinädala raames ja Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel kõikjal Eestis üleeuroopalist koolispordipäeva. Euroopa koolispordipäeva eesmärgiks on jagada koolinoorte hulgas liikumisrõõmu ja kutsuda üles ka lapsevanemaid ning kogukonda olema kehaliselt aktiivsed.

Loe lisaks »

Kaitsevägi ja EOK tähistasid spordinädalat NATO testiga 25. september

Kolmapäeval sai Tallinna spordihallis kaasa elada erakordsele sportlikule vaatemängule, kui Spordinädala raames toimuval Kaitseväe aktiivsele liikumishommikul panid end kaitseväe üldfüüsilises testis (NATO test) kõrvuti proovile Kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kultuuriminister Tõnis Lukas, EOK president Urmas Sõõrumaa, asepresident Tõnu Tõniste ja täitevkomitee liige Mihhail Kõlvart, mitmed tuntud Eesti tippsportlased, kaitseväe spordirühma liikmed ning muidu spordihuvilised.

Loe lisaks »

Eriolümpia jooksukross toob Spordinädalal liikuma üle 200 noore 24. september

Kolmapäeval, 25. septembril kell 11.00 toimub Jõgevamaal Siimustis Eriolümpia jooksukross, millega tähistatakse üleeuroopalist Spordinädalat.

Loe lisaks »

Tahad takistusi ületades ikka rõõmus püsida? Tule Madness Race’ile! 23. september

Inimesed vajavad oma teele väiksemaid või suuremaid takistusi, et ennast vormis hoida ja peale iga raskuse ületamist – olgu see vaimne või füüsiline – hästi tunda.  Sama eesmärgiga on loodud ka 2017. aastal MyFitness Madness Race, mis loob võimaluse pärast takistuste ületamist ennast fantastiliselt tunda.


Loe lisaks »

Suur Spordinädal sai vägeva avapaugu 23. september

Esmaspäeval sai vägeva avapaugu suur üleeuroopaline Spordinädal, mille raames korraldatakse Eestis sel nädalal 1149 spordisündmust eesmärgiga pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi.


Loe lisaks »

Tallinn kutsub Spordinädalal linna spordibaasidesse trenni 22. september

Viiendat korda toimuv üle-Euroopaline spordinädal toob 23.-30. septembril pealinna arvukalt liikuma kutsuvaid sündmusi. Lisaks pakuvad valitud Tallinna linna spordibaasid võimalust kõigile huvilistele külastada spordisaale ja ujulaid kampaania raames soodushindadega. Spordinädala erihinnad spordibaaside üksikpiletitele jäävad vahemikku 1,50 – 3,00 eurot.  Tavahindadest enam kui poole soodsamalt saab nädala jooksul külastada Tondiraba Spordikeskust, Kesklinna Spordihalli, Lasnamäe Kergejõustikuhalli, Sõle Spordikeskuses, Lasnamäe Sulgpallihalli ning Nõmme ja Õismäe ujulat.


Loe lisaks »

Spordinädala eri: 25 küsimust Ott Kiivikasele! 20. september

Kuidas jõudis Spordinädala patroon Ott Kiivikas trennisaali? Miks on vaja liikuda? Spordinädala tiim küsis Otilt 25 küsimust!

Loe lisaks »

Spordinädala patroon Tanja Mihhailova-Saar: tants on ka spordiala! 19. september

Laulja Tanja Mihhailova-Saarel jääb selja taha tihe suvi. The Swingersiga andis ta kümneid kontserte, valmistus enda kokku kutsutud tüdrutebändi Little Mess debüütsingli esitluseks ning jagas rõõmuhetki oma pooleteistaastase poja Teodoriga. Kõige selle kõrvalt on Mihhailova-Saar ka Spordinädala patroon, lootes inimesi liikuma motiveerida ning tantsima kutsuda.

Loe lisaks »

Spordinädala patroon Konstantin Vassiljev: liikuge koos lastega! 18. september

„Liikumine on võimalus stressist ja pingeolukordadest vabaneda ning väga kasulik on energiat spordiväljakul või metsas välja visata,“ soovitab Eesti jalgpallikoondise keskväljamaestro Konstantin Vassiljev. EOK Spordinädala patroonina rõhutab Vassiljev, et eriti oluline on liikuda koos perega.

Loe lisaks »

Maailmatasemel kurlingumängijatega jääle, Raul Ollega rullsuusatama ehk Mida teha Spordinädalal? 16. september

23.-30. septembril peetaval üleeuroopalisel Spordinädalal korraldatakse Eestis üle 1000 spordisündmuse, mille eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi. Pole endale veel sobivat sündmust leidnud?  Siin on väike valik!


Loe lisaks »

EOK Spordinädal esitleb: Be Active Night 2019 10. september

Tahaksid end liigutada, aga ei tea, kuhu minna? EOK Spordinädal tuleb appi! Spordinädala raames korraldavad üritusi ka spordiklubid ning juba mitmendat aastat on EOK-l rõõm koos MyFitnessiga esitleda põnevat üritust Be Active Night! Be Active Night toimub 26. septembril MyFitness Haabersti klubis kell 19.00 – 21.00.


Loe lisaks »

Spordinädala patroon Allar Levandi: nüüd ongi aeg võtta ennast kätte! 09. september

Kuigi Calgary taliolümpia pronksmedalimees Allar Levandi on terve elu olnud sportlik, tunnistab ta, et temalgi tuleb ette hetki, mil võiks ajanappuse taha pugeda. Spordinädala patroonina soovib ta eestlasi utsitada rohkem liikuma.


Loe lisaks »

Ott Kiivikas tutvustas ettevõtetele Spordinädalat 03. september

„Kõige parem nakkav eeskuju on töötajale tööandja ise,“ rääkis Spordinädala patroon, kulturist ja ettevõtja Ott Kiivikas 31. augustil Eesti Mootorispordi Muuseumis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ärihooaja pidulikul avamisel. 


Loe lisaks »

Eesti Olümpiakomitee kutsub lasteaedu, koole ja spordiklubisid üles tähistama spordinädalat! 15. august

23.-30. septembrini korraldatakse Eestis juba viiendat korda spordinädalat. Selle eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust.


Loe lisaks »

Ott Kiivikas osales Brüsselis patroonide kokkutulekul 01. juuli

Spordinädala patroon Ott Kiivikas osales juuni lõpus Brüsselis Euroopa Komisjoni poolt korraldatud kokkutulekul, kus osalesid ka teiste EL-i liikmesriikide spordinädala patroonid. Kohtumisel anti ülevaade spordinädala parimatest praktikatest ning tuleviku väljavaadetest

Loe lisaks »

Spordinädal 2018 püstitas rekordeid 02. oktoober

Eesti Olümpiakomitee teatel püstitas Eestis neljandat korda tähistatud üleeuroopaline Spordinädal järjekordse tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati terves Eestis 890 liikumissündmust ning registreeriti üle 170 tuhande osalemiskorra, mis teeb EOK Spordinädalast suurima liikumist ja tervislikke eluviise edendava projekti Eestis.

Loe lisaks »

EOK Spordinädala lõpetab laupäevane trenniõhtu BeActive Night 28. september

Laupäeval, 29. septembril kl 18:00 – 21:00 toimub Tallinnas MyFitness Ülemiste City klubis EOK Spordinädal 2018 suur treeningõhtu BeActive Night. Spordinädal 2018 viimasest suursündmusest on oodatud osa saama kõik huvilised. Trenniõhtu programmis on mitmekülgne valik erinevaid treeninguid, mis toimuvad nii siseruumides kui ka õues ja mis kõigi osalejate kehad ja meeled rõõmustama aitavad panna.

Loe lisaks »

Eestis tähistatakse täna liikumispäeva 28. september

Eesti Olümpiakomitee eestvedamisel tähistatakse täna, 28. septembril Eestis esmakordselt liikumispäeva, mille puhul kutsub EOK kõiki eestimaalasi üles liikuma pere, sõprade, kolleegide, lemmikloomadega või üksipäi – peaasi, et vähemalt 30 minutit järjest ning rõõmsal meelel.

Loe lisaks »

Spordinädal Saaremaal: Jalgrattamatk „Saaremaa südamesse“. 26. september

Koostöös matkaklubiga Tõll ja Piret oli Spordinädal 2018 tähtsündmuseks Saaremaal jalgrattamatk „Saaremaa südamesse“ ehk vastvalminud südamekujulisele matkateele. Matkaklubi Tõll ja Piret eestvedamisel rajati Saaremaal kingitusena Eesti sajanda sünnipäeva puhul veidi üle 100 km pikkune matkatee, mis Loode-Saaremaal Tagamõisa ja Ninase poolsaarele tiiru peale teeb.

Loe lisaks »

Gerd Kanter ja Allar Levandi innustasid olümpiapäeval Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil noori 24. september

Pühapäeval, 23. septembril toimus spordinädala esimene tähtsündmus, milleks oli olümpiapäev Sportland Kõrvemaa Rattamaratonil Olümpiapäev oli täis vahvaid ja mitmekülgseid tegevusi, sealhulgas toimus ka lastele mõeldud Olümpiapäeva rattasõit.

Loe lisaks »

Tule lõpetame Spordinädala aktiivselt! Be Active Night! 24. september


Be Active Night toimub 29. septembril MyFitness Ülemiste City klubis ja Ülemiste City linnakus kell 18.00 -21.00. Kavas treeningud  nii sees kui väljas ja oodatud on nii lapsed kui täiskasvanud! Tule jooksma või rattaga sõitma, tantsima või vesiaeroobikat tegema. Lõõgastu Body & Mind tundides ja pane end proovile jõusaali treeningutes.

Loe lisaks »

Spordinädal 2018 sai Tallinnas Vabaduse väljakul avapaugu 22. september

Laupäeval, 22. septembril kell 13 sai Tallinnas Vabaduse väljakul piduliku avapaugu EOK Spordinädal 2018.

Loe lisaks »

Spordinädala tähtsündmus Olümpiapäev Kõrvemaa Rattamaratonil ootab osalema 21. september

Juba sellel pühapäeval, 23. septembril toimub esimene Spordinädal 2018 tähtsündmus, milleks on kogupere olümpiapäev Sportlandi Kõrvemaa Rattamaratonil. Olümpiapäev saab olema täis vahvaid mitmekülgseid tegevusi, sealhulgas lastele mõeldud Olümpiapäeva rattasõit. Loe lisaks ja registreeru sport.korvemaa.eeLoe lisaks »

Spordinädal 2018 saab laupäeval Tallinnas Vabaduse väljakul avapaugu 21. september

Sel laupäeval, 22. septembril kell 13 saab Tallinnas Vabaduse väljakul piduliku avapaugu EOK Spordinädal 2018. Üllatusi täis avatseremoonial, kuhu on tasuta oodatud kõik huvilised, osalevad Spordinädala patroonid Sandra Raju, Gerd Kanter, Ott Kiivikas ja Allar Levandi, EOK president Urmas Sõõrumaa, näha saab Reigo Ahvena vägevat trummishowd ning riski piiril balansseeriva etteastega esinevad trikiratturid.

Loe lisaks »

Spordinädala auhinnaloos: Selgusid 6x 1000 eur väärtuses spordivarustuse võitjad 19. september

Spordinädalat tähistavate asutuste ja spordiorganisatsioonide vahel loositi välja 6x 1000 EUR väärtuses spordivarustust Sportlandilt.

Loe lisaks »

Spordinädala auhinnaloos: 15 kooli võitsid aktiivse vahetunni komplektid 18. september


Kõigi Spordinädalaga aegsasti liitunud koolide vahel on välja loositud 15 aktiivse vahetunni paketti, kuhu kuuluvad 5 minitennise komplekti, 20 sulgpalli komplekti, 20 sisepalli (neist 10 jalgpalli- ja 10 käsipallimõõtudes), 10 lendavat taldrikut ja slackline tasakaalulint, jõuab teieni hiljemalt järgmise nädala jooksul.

Loe lisaks »

Sandra Raju liikumissoovitused tööinimesele 13. september

Kuidas teha nii, et oleksid rõõmsam ja tublim nii tööl, kui ka kodus? Spordinädala patroonil ja Nike peatreeneril Sandra Rajul on selleks mõned nipid, mida ta sinuga jagab. Üks võimalus uueks alguseks on Spordinädal 2018. Registreeri oma ettevõtte sündmus www.spordinadal.ee ja võid võita endale ja oma kolleegidele kokku 1000 väärtuses spordivarustust.

Loe lisaks »

Eesti Olümpiakomitee kutsub ettevõtteid üles tähistama spordinädalat 05. september

23.-30. septembril tähistatakse nii Eestis kui kõikjal Euroopas järjekordset spordinädalat. Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki Eesti ettevõtteid ja asutusi üles tähistama spordinädalat ja korraldama üheskoos kolleegidega aktiivseid lõunapause, tervise- ja matkapäevi, ettevõttesiseseid spordivõistlusi, terviseradade ühiskülastusi ja muid sportlikke tegevusi. Kõigi spordinädalaga liitunud organisatsioonide vahel loositakse välja 3 x 1000 € väärtuses spordivarustust Sportlandi poodidest.

Loe lisaks »

28. septembril toimub esimene üle-eestiline Liikumispäev! 31. august

Sellel aastal 28.septembril tähistatakse Eestis esmakordselt liikumispäeva, mis kutsub üles kõiki eestimaalasi sellel päeval tegelema spordiga ja leidma võimlausi kehaliselt aktiivseks ajaveetmiseks. 

Loe lisaks »

Spordiorganisatsioon, korralda oma spordinädala sündmus! 31. august

Kutsume üles kõiki spordiorganisatsioone tähistama 23.-30. septembril toimuvat Spordinädalat  ja viima läbi avatud treeninguid, võistlusi ning muid sportlikke sündmusi.

Loe lisaks »

Spordinädalal 2018 on osalema oodata üle saja tuhande eestimaalase 31. august

Juba üsna pea, 23.-30. septembril tuleb taas Eesti suurim liikumisharrastuse alane ettevõtmine – Spordinädal 2018, mille raames korraldatakse üle Eesti ligi tuhat spordisündmust kokku enam kui 100 000 inimesele. Spordinädala eesmärk on pakkuda võimalikult paljudele eestimaalastele liikumisega seotud positiivseid elamusi ja kogemusi.

Loe lisaks »

Esita oma kandidaat #BeActive 2018 auhindadele! 26. juuni

Eesti Olümpiakomitee ja Kultuuriministeerium kutsuvad kuni 3. juulini esitama kandidaate Euroopa Komisjoni #BeActive 2018 auhinnakonkursile, millega tunnustatakse silmapaistvamaid spordialaseid ettevõtmisi hariduse ja töökohaspordi vallas ning kohaliku tasandi spordi eestvedajaid.

Loe lisaks »

Spordinädal 2018 17. mai

Spordinädal toimub 23.09 – 30.09

Loe lisaks »

Koolide registreerimine on avatud! 15. mai

Alates sellest nädalast on võimalik sisestada aadressil www.spordinadal.ee käesoleva aasta Spordinädala sündmusi.

Loe lisaks »

Spordinädal 2017 püstitas rekordi 30. september

Eestis kolmandat korda tähistatud rahvusvaheline Spordinädal püstitas järjekordse tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 853 liikumist ja tervislikke eluviise propageerivat sündmust.

Loe lisaks »

Spordinädalal jagatakse Sillamäe jooksul auhinnaks haruldast metalli 28. september

Laupäeval, 30. septembril toimuva Sillamäe kuue tunni jooksu ja maratoni kiiremaid autasustatakse haruldase metalli nioobiumi tükkidega.

Loe lisaks »

Ligi 900 sündmusega spordinädal paneb Eesti liikuma 25. september

Sel laupäeval ametliku avapaugu saav üleeuroopaline Spordinädal 2017 kutsub igas vanuses inimesi leidma enda jaoks sobiliku rütmi liikumisharrastusega tegelemiseks. Eesti Olümpiakomitee ja Ühenduse Sport Kõigile eestvedamisel korraldatakse järgmise nädala jooksul üle Eesti ligi 900 innustavat liikumissündmust.

Loe lisaks »

Lions rattaretk tegi taas heateo 25. september

Eesti suurim heategevusorganisatsioon Rahvusvahelise Lions Klubide Organisatsiooni Eesti Piirkond korraldas spordinädala raames 15.-17. septembril juba kolmandat korda heategevusliku jalgrattaretke.

Loe lisaks »

Laupäevased 20. Tartu Rattamaratoni lasteüritused avavad Euroopa Spordinädala 22. september

Tartus Tähtvere Spordipargis 23. septembril aset leidvatele Tartu Rattamaratoni lasteüritustele oodatakse osalema ligi 3000 last üle Eesti. Ühtlasi avatakse sõitudega ametlikult Euroopa Spordinädal.

Loe lisaks »

Spordinädala kolm patrooni - Kanter, Kiivikas, Tamm 14. september

Spordinädal 2017 peamised sõnumikandjad, liikuma innustajad ja eeskujud on olümpiavõitja Gerd Kanter, kulturismimeister Ott Kiivikas ja EOK asepresident ning olümpiamedalist Jüri Tamm

Loe lisaks »

Registreeri oma sündmus spordinädala kalendris 11. september

Spordinädal 2017 alguseni ei ole jäänud enam palju. Veel on aega, et teha plaane ja  leida võimalusi, kuidas spordinädal enda ja oma lähikondlaste jaoks meeldejäävaks puuta.

Loe lisaks »

Eesti ettevõtted lähevad septembris kondimootoriga tööle 16. august

Sadade tööinimeste jaoks algab igal sügisel koos septembrikuu saabumisega SportID korraldatav võistlus „Kondimootoriga tööle!”, kus vastastikust pinget pakuvad üksteisele erinevad Eesti ettevõtted. Ent mitte ainult – omavahel võistlevad ka töötajatest moodustatud 4-liikmelised võistkonnad iga ettevõtte sees. Neil kõigil on üks ülesanne: liikuda kuu aega tööle ning sealt tagasi kondimootoril.

Loe lisaks »

Euroopa spordinädal avatakse sel aastal Tartus, kuhu tuleb ka Euroopa Komisjoni spordivolinik Tibor Navracsics 18. juuli

Spordinädala avamine toimub laupäeval, 23. septembril 2017 kell 11 Tartus Tähtvere Spordipargis. Avamisest toimub veebiülekanne kõikidesse Euroopa riikidesse.

Loe lisaks »

2017. aasta üleeuroopaline spordinädal avatakse ametlikult Eestis 28. detsember

Üleeuroopalise spordinädala algataja, Euroopa Komisjon andis 2017. aasta Euroopa Liidu spordinädala ametliku avasündmuse korraldamisõiguse Eestile. Spordinädala avamine toimub 23. septembril Tartus koos Tartu Rattamaratoniga, mille starti oodatakse ligi 10 000 osalejat.

Loe lisaks »

Spordinädala sündmuste ja osaluskordade arv püstitas rekordi 20. september

Pühapäeval punkti saanud teine üle-Eestiline spordinädal pakkus kokku üle 750 sündmuse ja ligi 200 000 osavõtukorda. Eesti Olümpiakomitee asepresidendi ja spordinädala patrooni Jüri Tamme sõnul võiks iga nädal olla spordinädal.

Loe lisaks »

Spordinädala lõpetas elamusi täis spordipäev Spot of Tallinnas 19. september

17. septembril toimus elamusspordikeskuses Spot of Tallinn kogupere spordipäev, kus erinevaid põnevaid spordialasid proovisid armastatud lauljad ja sportlased. Lisaks esitleti 2020 aasta olümpiamängude kahte uut ala – karated ja rulasõitu.

Loe lisaks »

Eesti Energia loodud siseterviserada on eriline terves Euroopas! 16. september

Eile, 15. septembri hilisõhtul kuulutati Brüsselis Euroopa Spordinädal 2016 raames üleeuroopalise spordinädala auhinna #BeActive Workplace Award 2016 võitjaks Eesti Energia siseterviseraja projekt!

Loe lisaks »

Jüri Tamm spordinädala avamisel: Harrasta spordiala, mis meeldib ja paneb südame tuksuma! 10. september

10. – 18. septembrini toimuva Spordinädal 2016 kuulutas SEB Tallinna Maratoni Sügisjooksu 10km jooksu stardis avatuks Eesti Olümpiakomitee asepresident ja spordinädala patroon Jüri Tamm.

Loe lisaks »

Spordinädalal korraldab Spartas tasuta välitreeninguid 08. september

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport kõigile poolt 10.-18. septembrini korraldatava spordinädala raames on Spordiklubis Sparta kõik välitreeningud tasuta.

Loe lisaks »

Spordinädal 2016 –trennirütmi aitavad leida spordiklubid 08. september

Üle 140 spordiklubi ja -organisatsiooni korraldavad 10.-18. septembrini toimuva üle-Eestilise spordinädala jooksul avatud treeninguid ja võistlusi, et tuua regulaarse liikumisharrastuse juurde uusi inimesi.

Loe lisaks »

Spordinädal 2016 – Eesti Lionite heategevuslik rattaretk 07. september

Ees ootava spordinädala avalöögiks on 09.-11. septembril toimuv teine Eesti Lionite heategevuslik rattaretk. Seekordne retk stardib reedel, 09.septembril kell 14:30 Jõgeva raudteejaamast Tartu suunas, jõuab laupäeva õhtuks Maarja Külla ja lõppeb pühapäeva pealelõunal Tõrvandis. Retkega läbitakse Jõgevamaa, Tartumaa ja Põlvamaa. Etappidele kutsutakse kaasa sõitma ka marsruudile või selle lähedusse jäävaid üldhariduskoole. Retkele annab stardi ja ütleb head sõnad kaasa Eesti olümpiakomitee asepresident, Spordinädal 2016 patroon Jüri Tamm.

Loe lisaks »

Spordinädal 2016 – enam kui 600 sündmust üle Eesti! 06. september

10.-18. septembrini tähistatakse Eestis teist aastat järjest üle-Euroopalist spordinädalat, mis tänavu kutsub nii noori kui täiskasvanuid üles leidma endale sobiva liikumisrütmi.

Loe lisaks »

Suur Elamusspordipäev – Spot of Tallinnas 02. september

Spordinädal lõppeb 17. septembril 2016. a Tallinna lähistel Peetri külas elamusspordikeskuses Spot of Tallinn, kus toimub "Liikumine teeb erksaks!" programmi raames ellu kutsutud, kõigile huvilistel TASUTA, Elamusspordipäev.

Loe lisaks »

SportID keskendub Euroopa Spordinädalal kontorispordile 01. september

Kümnendal septembril algav Euroopa Spordinädala raames toimuv "Kondimootoriga tööle!" projekt innustab töötajaid nelja nädala jooksul jalgsi, rattal või rulluisutades tööle minema ning premeerib parimat ettevõtet kontorivõimlemistreeneriga.

Loe lisaks »

Alanud Spordinädala 2016 sündmuste registreerimine 13. mai

Käesoleva aasta septembris (10-18.september) tähistatakse Euroopas järjekordset spordinädalat. Nädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi ja tervise alast teadlikkust.

Loe lisaks »

Paide rahvas nautis liikumist tunnustatud treenerite juhendamisel  13. märts

Paides toimus „Liikumine teeb erksaks!“ programmi raames kogu pere liikumispäev, kus jagus põnevaid ja liikuvaid tegevusi kõigile. Sündmusel osales enam kui 200 Järvamaa noort ja vanemat aktiivset liikumishuvilist.

Loe lisaks »

Uisuväljakul võtsid mõõtu koolinoored ja sportlased 11. märts

Tartu Lõunakeskuse uisuväljakul toimunud seikluslikul teatevõistlusel võtsid omavahel mõõtu Tartu koolinoored, sportlased ning Raadio Elmari töötajad. Lõbusa ürituse eesmärgiks oli näidata noortele, et sportimine on lõbus ning innustada neid ka edaspidi aktiivsemad olema.

Loe lisaks »

Liikumine teeb erksaks! projektitoetuste saajate nimekiri 07. märts

Liikumine teeb erksaks! projektitoetuste on jaotatud. Toetusteks jaotati 25 250 eurot

Loe lisaks »

EESTI OLÜMPIAKOMITEE JA COCA-COLA VALMISTUVAD VASTLAPÄEVAKS 30. detsember

Coca-Cola traditsioonilise heategevusliku jõulukampaania fookuseks on selle aastal liikumisharrastus ja liikuv eluviis, mille edendamisse panustatakse 10 000 eurot. Koostöös Eesti Olümpiakomiteega toetatakse uue aasta alguses erinevates Eesti paikades korraldatavaid vastlapäeva üritusi, kuhu on oodatud osalema ja aktiivset liikumist nautima kõik Eestimaalased koos peredega, sõpradega, kui ka üksi.

Loe lisaks »

COCA-COLA JA EESTI OLÜMPIAKOMITEE KÄIVITAVAD LIIKUMISPROGRAMMI „LIIKUMINE TEEB ERKSAKS!“ 18. detsember

Coca-Cola andis Eesti Olümpiakomiteele üle tšeki summaga 51 000 EUR, mis suunatakse „Liikumine teeb erksaks!“ liikumisprogrammi läbiviimiseks. Projekti eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust liikumise olulisusest, pakkuda rahalist tuge kogu perele suunatud liikumisürituste läbiviimiseks ning harida liikumisürituse korraldajaid parimate praktikatega üle kogu maailma.  Projekt käivitub 2016. a jaanuaris. 

Loe lisaks »

Eesti Koolispordi Liit loosis välja spordinädalal kaasalöönud koolide vahel välja auhindu 12. oktoober

Eesti Koolispordiliit tänab kõiki, kes Reipalt Koolipinki tervisepäeval ja Euroopa spordinädalal aktiivselt kaasa lõid. 

Loe lisaks »

Eesti Lions klubide üle- eestiline heategevuskampaania spordijalatsite soetamiseks suurperede lastele 07. oktoober

Septembri alguses üle-euroopalise spordinädalal raames sai alguse Lions klubide heategevuskampaania „Spordijalanõud suurperede lastele“. Pidulik ja sportlik start oli 10. septembri hommikul Tallinna Vabaduse platsil, kus esimest korda Eesti Lions klubid ühinesid rahvusvahelise heategevusüritusega „Freedom Charity Run“ , startides Tallinnast Riiga 360 km pikkusele heategevusretkele.

Loe lisaks »

Liikumisnädal MOVE Week kutsub osalema üle Eesti toimuvatel liikumisüritustel 16. september

Esmaspäeval algab suurim üleeuroopaline liikumisharrastuse teemaline liikumisnädal MOVE Week, mis eelmisel aastal pani üle Euroopa liikuma ligi miljon inimest. Eestis on sellel aastal võimalik valida ligi 120 erineva ürituse vahel ja ürituste nimekiri täieneb iga päevaga.

Loe lisaks »

Kas lapsed liiguvad piisavalt? Mida üldse piisavalt liikumine tähendab? 13. september

Oktoobris valmib Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas hinnang Eesti laste ja noorte kehalisele aktiivsusele. Selles esitatud tulemused näitavad, et kehaliselt piisavalt aktiivsed on alla viiendiku lastest, seejuures on tüdrukud kehaliselt vähem aktiivsemad igas kooliastmes.

Loe lisaks »

Spordinädala osalistele tegid kõige suurema pai kampaaniale kaasa aidanud partnerid. 13. september

Spordinädalal toimus Eesti üldhariduskoolides ja lasteasutustes kokku 500 sündmust ja kampaanias lõi kaasa ligi 300 laste ja noortege tegelevat asutust, kes kaasasid nädala tegevustesse enam kui 100 000 noort. Tänutäheks selle eest jagasid koolidele sportlikul nädalal elamusi, särtsu, maitset ja tunnustust mitmed ettevõtted.

Loe lisaks »

Kas jalgsi on võimalik Helsingist Tallinna kõndida? Spordinädalal kindlasti! 12. september

Liikumisaasta 2014 "Aasta Liikuja" auväärt tiitli pälvinud liikumisharrastuse entusiast, trepijooksja ja humorist Valdo Jahilo pani ennast proovile ja kõndis Tallinki laeva M/S Star välistekil kogu aja, mil laev oli liikumas Helsingist Tallinna poole.

Loe lisaks »

Viljandi Kaare Koolis kulges spordinädal pilvitult 11. september

Otsus tähistada sügisesest spordinädalat sündis Viljandi Kaare Koolis juba kevadel. Kogu koolipere lõi nädala tegevustes aktiivselt kaasa ja saadud elamused jäävad hariduslike erivajadustega õpilastele meelde pikaks ajaks.

Loe lisaks »

SPORDINÄDAL 2015: Uskumatu! Uus rekord! Tarvastu Gümnaasiumi koolinoored jooksid ümber Võrtsjärve! 11. september

Tarvastu Gümnaasiumi koolipere tõestas värvikalt, et meie noorus ei ole hukas ja nad naudivad liikumist. Spordinädalast innustununa võeti kätte ja tehti ära midagi uskumatut ja enneolematut. Teatejooksu formaadis tehti tiir peale Eesti suurimale siseveekogule Võrtsjärvele. Üheskoos läbiti päeva jooksul distants pikkusega 99,9 km.

Loe lisaks »

Algas Eesti esimene rahvusvaheline Lions heategevusretk Tallinnast Riiga 10. september

Eesti Lions klubid korraldavad esmakordselt Eestis rahvusvahelise heategevusretke „Freedom Charity Run“. 300 km distansil Tallinn - Riia läbivad Lions klubide esindajad jalgratastel, kutsudes läbitavate linnade ja asulate inimesi nii joostes, kui ratastel kaasa rändama. Lionsite heategevusretke ühisfiniš toimub 12.09 Riias, kell 17.00, kohtudes Varssavist algava Lions Freedom Charity Run`i teiste riikide osalejatega.

Loe lisaks »

Spordinädal 2015: Rasmus Mägi õpetas RingFM Hommikuklubi tegijaid tõkkeid jooksma 09. september

RingFM äratajate kolmikust Rauno Märks ja Andres Torm on spordinädalast leidnud tõelist innustust. Meeste iga hommik on ülimalt sisutihe ja kiire. Kui siiani on peamise koormuse saanud suuvärk, siis nüüd pandi proovile ka oma keha. Nõuandjaks ja eksperdiks kutsuti appi Rasmus Mägi.

Loe lisaks »

Spordinädal 2015 Euroopas: Eesti laste heategevuslik Teatejooks pälvis Euroopa Komisjoni spordiauhinna 09. september

Kolmapäeva õhtul kuulutati Brüsselis Euroopa spordinädala raames üleeuroopalise spordiauhinna #BeActive Grassroots Project Award 2015 võitjaks laste heategevuslik Teatejooks, mis on kümne aastaga kasvanud Eesti suurimaks laste- ja noortespordiürituseks. Kolmest välja antud auhinnast pälvis Teatejooks teise koha.

Pidulikul tseremoonial Brüsselis andsid auhinnad parimateks valitud projektidele üle Euroopa Komisjoni volinik Tibor Navracsics ja Euroopa spordinädala saadik Tapio Korjus. Teatejooksu üks eestvedajaid Erik Pallase avaldas tänu kõigile noortele, õpetajatele, annetajatele ja üle Eesti asuvatele kohalikele korraldajatele, kes on ürituse kümne toimumisaasta jooksul oma panuse andnud.

Loe lisaks »

Spordinädalal viib Eesti Antidoping läbi külalistunde 400-le õpilasele. 09. september

Spordinädalal viib Eesti Antidoping läbi külalistunde Tartumaal, Tallinnas ja Paldiskis kokku ligikaudu 400-le õpilasele nii põhikoolist kui gümnaasiumist.

Loe lisaks »

Spordinädalal viib Eesti Antidoping läbi külalistunde 400-le õpilasele. 09. september

Spordinädalal viib Eesti Antidoping läbi külalistunde Tartumaal, Tallinnas ja Paldiskis kokku ligikaudu 350-le õpilasele nii põhikoolist kui gümnaasiumist.

Loe lisaks »

ESS Kalev ja Kaitseliit tähistavad spordinädalat - 10.09 toimub laste spordipäeva 09. september

10.09.2015 algusega kell 1430 toimub Kalevi keskstaadionil aadressil Staadioni 3 laste spordipäev. Avatud spordiüritus toimub Spordinädal 2015 raames ning on mõeldud aktiivsetele ja rõõmsameelsetele lastele ESS Kalevi liikmes-klubidest ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonidest.

Loe lisaks »

SPORDINÄDAL 2015 – kampaania teine päev! 08. september

Loe lisaks »

SPORDINÄDAL 2015: Sündis uus maailmarekord! 08. september

Tallinna Reaalkool koos Tallinna Kesklinna Põhikooliga püstitasid täna, 08. septembril maailmarekordi sõudeergomeetritel sõudmises! Teadaolevalt läbisid just nende kahe kooli noored maailmas esmakordselt sõudeergomeetril distantsi 1000 x 100m.

Loe lisaks »

Spordinädala avapäev - 07.09 07. september

Täna alanud Spordinädal 2015 hakkas hetkega koguma hoogu. Kampaania kalendrisse lisandus päeva jooksul ligi 40 uut sündmust, mida on praeguseks kokku juba 437 tk. Sündmused toimuvad nädala jooksul erinevates paikades üle Eesti. Kampaaniasse kaasatud inimeste koguarv on liginemas 120 tuhandele.

Loe lisaks »

Spordinädalaks valmis! 06. september

Juba esmaspäeval saab alguse esmakordselt tähistatav üleeuroopaline spordinädal, mis toimub nädalal 07.-13.september. Spordinädal 2015 peamiseks sihtgrupiks Eestis on kooliealised noored. Liikumist, tervist ja sporti väärtustava kampaaniaga on liitunud üle poole Eesti üldhariduskoolidest. Spordinädala eesmärgiks on pakkuda võimalikult paljudele Eestimaa noortele toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi.

Loe lisaks »

SportID ja Eesti Firmaspordi Liit liigutavad spordinädalal ettevõtteid ja asutusi ! 06. september

SportID ja Eesti Firmaspordi Liit aitavad spordinädalal töötajaid motiveerida!

Loe lisaks »

Nike Noortejooks kutsub kooliaastat sportlikult alustama 01. september

12. septembril toimub SEB Tallinna Maratoni raames Nike Noortejooks, millest on oodatud osa võtma kõik noored. Üheskoos jooksuraja läbimine on hea võimalus uute koolikaaslastega tutvumiseks ja sportliku laupäeva veetmiseks.

Loe lisaks »

Külalistunnid antidopingu teemadel 30. juuli

Spordinädalal on võimalik korraldada külalistunde põneval spordiga seotud teemal – aus sport, dopingu ohud ja puhta spordi võimalikkus.

Loe lisaks »

E-Piim panustab Eesti laste heaks 07. juuli

Juulikuus saab iga eestimaalane head teha, ostes E-Piima meistrite valmistatud juustu ja võid, mis on märgistatud spetsiaalse kleebisega. Igalt müüdud tootelt annetab E-Piim Eesti laste heaks kümme senti.

Loe lisaks »

Esmakordselt toimuvast Spordinädalast võtab osa vähemalt 250 kooli ja 80 000 koolinoort  16. juuni

Kolm kuud enne esmakordselt toimuvat "Spordinädal 2015" liikumisele pühendatud aktsiooni on sündmuse tähistamist kinnitanud enam kui 250 kooli üle Eesti.

Loe lisaks »

Jälgi mängu! Algas Euroopa Spordinädala aktsioon: #MyWeek #BeActive Challenge 16. juuni

#MyWeek #BeActive Challenge on foto ja videote võistlus, mis kaasab inimesi üle Euroopa, et innustada neid läbi suve olema kehaliselt aktiivne. 

Loe lisaks »