Spordinädala uudised

Alanud Spordinädala 2016 sündmuste registreerimine 13. mai

Käesoleva aasta septembris (10-18.september) tähistatakse Euroopas järjekordset spordinädalat. Nädala eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi ja tervise alast teadlikkust.

Spordinädala 2016 läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee (EOK) ja Ühendus Sport Kõigile (ÜSK). Soovime Spordinädala 2016 tegevustesse kaasata võimalikult palju erinevas vanuses osalejaid erinevatest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga üle 300 kooli ning ka käesoleval aastal on peamiseks sihtgrupiks Eestis koolinoored.

 Kutsume kõiki üldhariduskoole Eestis saabuvat Spordinädalat 2016 teemakohaselt tähistama ja selle raames liikumisharrastusele rohkem tähelepanu osutama.

Spordinädala läbiviijate poolt korraldatakse kampaania üle-Eestiline meediakampaania, viiakse läbi mitmeid auhinnamänge jms. Lisaks tunnustatakse kõiki kampaaniaga liituvaid koole auhindadega (nt temaatilised T-särgid koolis spordinädala sündmusi korraldavatele õpetajatele, Tallinki kinkekaardid jms). Ka sel aastal on spordinädala suurtoetajaks tarbijate ühistuid koondav suurim kodumaine kaubandusgrupp Coop Eesti, kelle poolt on kõigi koolide tublimatele klassidele kinkepakid.

 Spordinädala auhinnad jõuavad nendeni, kes on oma osalemise registreerinud 10. juuniks aadressil http://syndmused.spordinadal.ee/login

 Kõikide spordinädala aktsioonis osalenud koolid saavad lisaks Eesti Olümpiakomitee liikuva ja sportliku kooli tunnistuse. Ülevaate mõningate ideede ja juhistega, kuidas koolid võiksid spordinädalat tähistada, leiate kirja lisast.

 Loodame, et Teie kool leiab võimaluse Spordinädal 2016 tähistamiseks, et seeläbi muuta kohalikku koolielu argipäevad mitmekesisemaks ja liikuvamaks.

Urmas Sõõrumaa                                                                                       Gunnar Kraft

EOK president                                                                                             ÜSK president