Spordinädala uudised

Spordinädala avapäev - 07.09 07. september

Täna alanud Spordinädal 2015 hakkas hetkega koguma hoogu. Kampaania kalendrisse lisandus päeva jooksul ligi 40 uut sündmust, mida on praeguseks kokku juba 437 tk. Sündmused toimuvad nädala jooksul erinevates paikades üle Eesti. Kampaaniasse kaasatud inimeste koguarv on liginemas 120 tuhandele.


Spordinädala avapäeval toimus nii mõneski Eesti nurgas huvitavaid aktsioone ja spordivõistlusi. Näiteks Jüri Gümnaasiumis, kus spordinädal ka pidulikult avati, oli spordipäeva põhiteemaks teatejooksude päev. Kõik mõõduvõtud olid pingelised, kuid teatud mõttes eriline on 8.-9. klasside arvestuses võitnud võistkond. Selle vanusegrupi tublim klass Jüri Gümnaasiumis on 8R klass.

Tallinna Inglise Kolledž avas spordinädala olümpiamängude teemalise mälumänguga, kus 26 küsimust panid proovile noorte teadmised olümpisimist ja ausast mängust. Näiteks oli üheks küsimuseks: Mis aastal lubati olümpiamängudel esmakordselt osaleda ka naissportlastel?

Tartu Forseelisuse Gümnaasiumis sisustati aktiivsete tegevustega nii vahetunde, kui ka ka korraldati näiteks jõuproov kiiruse peale korvpalli vabavisetes.

Tallinna Kristiine Gümnaasiumis kuulutati välja kooli kummikeksu meistrivõistluste suure finaali toimumise aeg. Spordinädala esimestel päevadel on koolis avatud kummikeksu treeningnurgad. Suur finaal toimub reedel, 11. septembril.

Vaata lisaks toimunud sündmuste kohta infot Eestimaa Liigub Facebookist.