Spordinädala uudised

Kas jalgsi on võimalik Helsingist Tallinna kõndida? Spordinädalal kindlasti! 12. september

Liikumisaasta 2014 "Aasta Liikuja" auväärt tiitli pälvinud liikumisharrastuse entusiast, trepijooksja ja humorist Valdo Jahilo pani ennast proovile ja kõndis Tallinki laeva M/S Star välistekil kogu aja, mil laev oli liikumas Helsingist Tallinna poole.


Kaks ja pool tundi kestnud reisi vältel läbis Valdo Jahilo 16,25 km, mis mehe sõnul oli heaks ettevalmistuseks ja viimase lihvi andmiseks vormile, et olla valmis 13. septembril toimuvaks SEB Tallinna Maratoniks.

Korraldatud aktsiooni sügavama mõtte seisneb Valdo Jahilo sõnul selles, et aegajalt on vaja inimestele meelde tuletada inimeseks olemise põhitõedesid ja ka meie keha põhifunktsioone. "Mitte küll söömist ja magamist aga näiteks seda, et meie keha on loodud liikuma. Et olla õnnelikum ja teotahtelisem tuleks enda keha aegajalt liigutada. Just sellised spordi- ja liikumisnädalad nagu ka käimasoleva Spordinädal 2015 on heaks võimaluseks inimestele liikumise olulisuse meelde tuletamiseks. Ehk leiab keegi selle abil innustust, et üle pika aja trennitossud taaskord kapist välja otsida ja teha väike trennitiir.", rääkis Valdo

Vaata videokokkuvõtet uudistemagasini Reporteri lehelt SIIT.