Spordinädala uudised

Spordinädala patroon Allar Levandi: nüüd ongi aeg võtta ennast kätte! 09. september

Kuigi Calgary taliolümpia pronksmedalimees Allar Levandi on terve elu olnud sportlik, tunnistab ta, et temalgi tuleb ette hetki, mil võiks ajanappuse taha pugeda. Spordinädala patroonina soovib ta eestlasi utsitada rohkem liikuma.
“Liikuda tuleb, ent igaüks vaatab ise, kas teeb seda või ei. Alati ei saa aga kõike teha sõnadega, vaid tuleb ise eeskuju näidata! Kui üks näitab ees, tulevad äkki teised ka järgi,” arvab ta.

Levandi on hetkel hasartmängufirma Paf esindaja Eestis ning ettevõtjana seisab ta hea selle eest, et temagi alluvad liiguksid usinalt. “Tööandjana võimaldame näiteks alluvatele keset päeva sporditunni, ühtlasi maksame spordiklubimaksu. Alles hiljuti oli meil kontoris planguvõistlus – vaatasimegi, kes ja kui kaua vastu peab,” muigab ta. “Eks neid hullusi tuleb aeg-ajalt ette, aga siit ongi näha, kuidas see teisi motiveerib.”

Levandi sõnul on liikumise valem lihtne: tunneta oma keha ning tee trenni oma hetkevormi ja seisundi järgi.

“Tegelikult on Eestis päris hea seis, sest liikumisalat teavet on väga palju – ajakirjandusest saab tihti lugeda, kuidas liikuda, kuidas toituda, kuidas joosta. Eestis on väga palju rajatisi, kuhu saab niisamagi ligi – kossuplatsid, võimlemislinnakud, jooksurajad. Nüüd ongi aeg võtta ennast kätte, lihtsalt mine ja tee!”

Kas terves kehas on terve vaim? “Absoluutselt on, väga õigesti öeldud! Oleme seda teemat loomeinimestega arutanud ning paljud on sama meelt – kui vähegi liigutad, näiteks jooksed metsas, jõuab hapnik pähe ning head mõtted hakkavad ka ehk peas liikuma. Kes pole seda varem kogenud, võib seda nüüd proovida küll!”

Mis oleks aga üks spordiala, mida Levandi pole varem proovinud, kuid nüüd sooviks? “Mulle sümpatiseerib väga vehklemine, sest seal on füüsiline ja mentaalne pool väga hästi balansis. Oma vanuses ei kipu ma aga enam väga uusi alasid valima, logisen siit ja sealt. Kas minust hea vehkleja saaks, ei tea, aga proovida võiks!”